30 ایده خلاقانه تبلیغات محیطی و برچسب های تبلیغاتی

30 ایده خلاقانه تبلیغات محیطی و برچسب های تبلیغاتی

30 ایده خلاقانه تبلیغات محیطی و برچسب های تبلیغاتی

حتما تا به حال بارها تبلیغات محیطی جذاب و برچسب های تبلیغاتی خلاقانه را دیده‌اید و از این طراحی‌های هوشمندانه لذت برده‌اید. امروزه استفاده از استیکر یا همان برچسب های تبلیغات محیطی در تمام کشورهای جهان بسیار رواج یافته است و در کشور ما ایران هم از این ابزار خوب تبلیغاتی به وفور استفاده می‌شود. تاثیرگذاری روی مخاطب یکی از بزرگترین اهداف این تبلیغات محیطی است که باید نهایت تلاش خود را برای جلب توجه مخاطب و انتقال پیام به بیننده به کار گمارند و این امر ممکن نمی‌شود مگر با خلاقیت و هوشمندی.

 

برچسب تبلیغاتی (استیکرهای تبلیغاتی ) چیست

چاپ فلکسو | برچسب های تبلیغاتی با ایده های خلاقانه و چشمگیر برای انتقال پیام به مخاطب و به منظور معرفی محصولات و خدمات کسب و کارها استفاده می‌شوند. این برچسب ها عموما لایه نازکی از جنس پی وی سی هستند که پشت آنها چسب‎دار بوده و به عنوان جایگزین ارزان قیمتی برای سایر گونه‌های تبلیغات معرفی می‌شوند که کف زمین، روی دیوار، در بدنه اتوبوس ها یا دیوار جاهای مختلف چسبانده می‌شوند.

 

بهترین محل نصب برچسب های تبلیغاتی

لیبل حرارتی | در تاثیرگذاری تبلیغات محیطی و برچسب‌ های تبلیغاتی مکان نصب نیز اهمیت زیادی دارد. مهم‌ترین مکان های نصب این تبلیغات جاهای پرتردد مثل مترو، مراکز خرید، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، فست‌فودهای بزرگ و مشهور، رستوران‌های محبوب و زنجیره‌ای، راه آهن، فرودگاه، چهار راه های اصلی و … هستند. همچنین موقعیت نصب تبلیغات محیطی ، انتخاب زاویه و فاصله‌ی دید برچسب های تبلیغاتی، استفاده از رنگ و طرح مناسب و هماهنگ، کیفیت عکس ها و تصاویر از عوامل بسیار مهم در تاثیرگذاری برچسب های تبلیغاتی است.

 

مزایای استفاده از برچسب های تبلیغاتی

نصب این تبلیغات مزایای بسیار زیادی برای بازاریابی محصول و خدمات دارد. مزایایی نظیر قابلیت نصب در هر مکان شهری و غیرشهری، کارایی بسیار بالا برای بازاریابی چریکی، تعامل سازنده و موثر با مخاطبان، هزینه پایین تبلیغات، جذب بسیار بالای مخاطب، ویروسی شدن تبلیغات و گسترش به تمام جامعه‌ی مخاطبان، زیبایی محیط و افزایش فضای مفهومی در محیط.

 

معایب استفاده از برچسب های تبلیغاتی

لیبل صدفی | البته مانند هر نوع تبلیغاتی این تبلیغات محیطی و استفاده از برچسب های تبلیغاتی مشکلاتی نیز دارند. مثلا محدود به یک زاویه دید خاص هستند و از بعضی زوایا دید مناسبی ندارند، به یک هنرمند خلاق و بسیار ماهر نیاز دارند تا طرح خوب و جالبی ایجاد کند، برای نصب در فضاهای مختلف شهر و خیابان هانیاز به مجوزهای مختلفی از پلیس و شهرداری و … دارند، برای چاپ برخی از آنها نیاز به فناوری‌های پیشرفته‌ای است که متاسفانه در کشور ما در دسترس نیستند، در ساعات تاریکی هوا دید خوبی ندارند و نمی‌توانند پیام خود را به خوبی منتقل کنند.

 

لیبل چاپی | برای آشنایی بیشتر با این ایده‌ها در ادامه با بازده همراه باشید تا ۳۶ ایده خلاقانه تبلیغات محیطی و برچسب های تبلیغاتی را ببینید.

۱.استیکر اپل استور

برچسب تبلیغاتی شیشه شکسته اپل استور که به شیوه بازاریابی چریکی محصول iPod hello-Fi را ترویج می‌کند.

 

۲. برچسب تبلیغاتی محصولات شوینده

تبلیغات شوینده های Cillit BANG که برچسب شفاف محصولات این شرکت را روی سکه های ۵ سنتی چسبانده و به عنوان بقیه پول به مشتریان می‌دهند.

 

۳. برچسب تبلیغاتی ودافون روی شیشه اتوبوس

ودافون که یک شرکت مخابراتی است برای تبلیغ قابلیت‌های متنوع اینترنت خود و پخش تصاویر و صدای عالی در گوشی موبایل برچسب‌هایی را روی شیشه اتوبوس نصب کرده است که توجه مسافران را به خود جلب می‌کند.

 

۴. استیکر بتمن

لیبل گلاسه | به خاطر شروع سریال جدید بازگشت بتمن از یک شبکه تلویزیونی چراغ های نورپرداز خیابان به گونه ای طراحی شدند که وقتی روشن می‌شوند تصویر خفاش که نماد بتمن هستند را نشان می‌دهند.

 

۵. برچسب محصولات  Brastemp Stainless

لیبل پشت چسبدار | برچسب هایی به شکل محصولات بریستمپ استینلس روی آسانسورهای یک مرکز خرید چسبانده شده است.

 

۶. تبلیغ آرایشگاه Bubble

آرایشگاه بابل یک برچسب موقتی به شکل شانه روی آسفالت خیابان چسبانده تا توجه عابران را به خود جلب کند.

 

۷. تبلیغات هشدار اتوبوس

این برچسب تبلیغاتی روی شیشه‌ی جلوی اتوبوس چسبانده شده تا به تمام عابران هشدار دهد قبل از عبور از خیابان به دو طرف خیابان نگاه کنند.

 

۸. تبلیغ لیوان قهوه کف خیابان

در بسیاری از خیابان های منهتن کف خیابان روی درپوش چاه های بخار برچسب لیوان قهوه قرار داده شده که از آن بخار هم بلند می‌شود و این بخار از سوراخ های سیستم بخاردهی چاه ها بیرون می‌آید.

 

۹. تخته موج سواری

برچسب هایی به شکل تخته موج سواری روی پله برقی چسبانده شده که تبلیغ  مجله ورزشی Demolicion را می‌کند.

 

۱۰. برچسب تتو

برچسب Dermagraphic Tattoo روی آینه‌ی چند حمام و اتاق پرو در مکان های مختلف چسبانده شده است تا مردم زمانی که روبروی این آینه ها قرار می گیرند این تتوها را روی پوست خود امتحان کنند و هرکدام را که مایل بودند بخرند.

 

۱۱. تخم مرغ ویلکینسون

شرکت ویلکینسون کواترو تیتانیوم برچسب های شفافی از صورت های مردانه را روی تخم مرغ چسبانده و یک آگهی تبلیغاتی نیز در پشت هر جعبه تخم مرغ قرار داده است.

 

۱۲. خمیر دندان Elmex

لیبل خام | المکس در این برچسب تبلیغاتی از دو ردیف قفسه برای نشان دان یک دهان با دندان استفاده کرده است. باز کردن یکی از این قفسه ها این خطای حسی را در بیننده ایجاد می کند که یکی از دندان ها خراب شده و از بین رفته است. و برای اینکه برند Elmex را به مخاطبان معرفی کند درقسمت پشت تبلیغات و در دیواره‌ی قفسه ها پوستری نصب شده که درباره مزایای استفاده از خمیردندان توضیحاتی می‌دهد. این برچسب تبلیغاتی هر ماه حدود ۳۵ تا ۴۰ هزار بازدید کننده دارد.

 

۱۳. تبلیغ سرم مو Folliderm

شرکت فولیدرم با قرار دادن این برچسب تبلیغاتی روی در آسانسور تمام رقبایش را از میدان به در کرد. در این تبلیغ زمانی که در آسانسور بسته باشد چهره و سر مردی دیده می‌شود که مو دارد. وقتی درهای آسانسور از دو طرف باز می‌شوند در دیواره‌ی داخلی تصویر مردی دیده می‌شود که موهایش ریخته و طاس است. و یک جمله کنارش خودنمایی می‌کند: به خاطر ریزش موهایتان وحشت کردید؟ از پزشک‌تان درباره قدرت ۴+۱ سوال کنید.

 

۱۴. تبلیغ ژیلت

این تبلیغات محیطی در یکی از جاهای پرتردد منهتن قرار گرفته است. قرار دادن دستمال هایی آغشته به خون روی دیوار نشان از این دارد که این آقا هنگام اصلاح صورتش با تیغ‌های متفرقه صورن خود را زخمی کرده است.

 

۱۵. تبلیغ هواپیمایی مالزی

این برچسب تبلیغاتی روی سینی تاشو مخصوص غذا در صندلی های هواپیمایی مالزی چسبانده شده است که یادآور احساس خوشایندی برای مسافران شیفته سفر و ترغیب کننده  آنها برای مسافرت در تعطیلات بعدی‌شان است.

 

۱۶. برچسب گودال آب در چین

این برچسب تبلیغاتی کف زمین در بسیاری از خیابان‌های کشور چین جسبانده شده است تا خطر نوشیدن آبهای ناسالم را در چین به مردم هشدار دهد.

 

۱۷. برچسب تبلیغاتی در مترو برای تبلیغ فروشگاه های HomePlus

در ستون‌های مترو برچسب های تبلیغاتی به شکل قفسه‌های فرشوگاهی برای تبلیغ فروشگاه های HomePlus چسبانده شده و فضایی درست مثل فروشگاه را تداعی می‌کند.

 

۱۸. برچسب تبلیغاتی برای رستوران Le Cactus

رستوران لاکاکتوس که به غذاهای تند خود مشهور است برچسب مردی را که زبانش بیرون است پشت ماشین‌ها می‌چسباند و با هربار ترمز گرفتن این ماشین‌ها زبان مرد سرخ می‌شود و تداعی تندی غذا را می‌کند.

 

۱۹. اسپری ضدحشرات برای حیوانات خانگی

این برچسب بزرگ روی زمین یک فروشگاه چسبانده شده است و یک حیوان خانگی را نشان می‌دهد که وقتی از بالا به این تصویر دقت شود نمای حرکت مردم روی این تصویر اینطور نشان می‌دهد که گویا حشرات ریز به این حیوان حمله کرده‌اند و البته راه‌حل‌اش استفاده از این اسپری است!

 

۲۰. تبلیغ Jobsintown.De

یک برچسب تبلیغاتی خارق‌العاده جوایز متعددی را تصاحب کرد و سایت Jobsintown.De که یک سایت آلمانی است توانست توسط این تبلیغ ترافیک زیاد و بازدیدکننده‌ی بسیاری داشته باشد.

 

۲۱. تبلیغ چیپس Lays

روی سقف تونل جکسون در شهر شیکاگوی امریکا یک برچسب تبلیغاتی چسبانده شده که گویا سقف فرو ریخته و تعدادی سیب زمینی روی آن نمایش داده شده است. پیام این برچسب تبلیغاتی این است: سیب زمینی های ما زودتر از آنچه تصور کنید رشد می کنند.

 

۲۲. بیمه  Lifebroker

برای تبلیغ و معرفی مزایای بیمه‌ی لایف‌بروکر شرکت مک‌کان‌ملبورن یک گاوصندوق را به صورتی که گویا از بالای سقف سقوط کرده و کف زمین افتاده است وسط راهرو قرار داده تا مردم بالا را نگاه کنند و ببیند واقعا این گاوصندوق از بالا افتاده است و به این ترتیب به برچسبی که روی سقف چسبانده توجه کنند:  مرگ خبر نمی کند.

 

 ۲۳. تبلیغات شرکت غذایی  Meiji

شرکت میجی که محصولات لبنی و غذایی تویلید می‌کند برچسب هایی از یک کشتی گیر سومو، بازیکن راگبی، جودوکار و یک کشتی گیر در اندازه های واقعی طراحی و چاپ کرده است. این برچسب ها روی درب های گردان ساختمان ها نصب شده تا توجه بینندگان را به خود جلب کنند. هنگامی که آنها در را هل می‌دهند گویا ورزشکاران عقب‌نشینی می‌کنند و و یک جمله در این برچسب‌ها به چشم می‌خورد: شیر باعث می‌شود شما قوی تر شوید. میجی.

 

۲۴. تبلیغ غذای حیوانات Pedigree

شرکت پدیگری در جلوی سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌های حیوانات خانگی برچسبی شبیه ظرف غذای سگ چسبانده که حیوانات با دیدن عکس‌ها به طرفش می‌روند و تلاش می‌کنند از غذای ظرف بخورند!!!

 

۲۵. شامپو Pert Plus

شامپو پرت‌پلاس برچسب ضدآب و شفافی را در سینک روشویی دستشویی‌های عمومی چسبانده است که خب تصویر گویای مطلب است!

 

۲۶.  تبلیغ فیلم دزدان دریایی کاراییب

یک برچسب روی تخته شیرجه استخرهای شنا برای فیلم دزدان دریایی کاراییب چسبانده شده است.

 

 ۲۷. اتحادیه تمام زنان چین

این پوستر روی تمام درهای فروشگاه‌های زنجیره ای و دفاتر کار نصب شده است تا آگاهی مردم را در مورد آزار و خشونت علیه زنان در چین افزایش دهد.

 

 ۲۸. باغ وحش سافاری

باغ وحش سافاری یک باغ وحش معمولی نیست زیرا حیوانات در این باغ وحش آزادنه حرکت و زندگی می‌کنند، و با بازدید از این باغ وحش گویی از آفریقای واقعی دیدن کرده‌اید. این باغ وحش برچسب های الکترواستاتیکی طراحی کرده که تصویر تمام حیوانات را دارد و می توان این برچسب ها را روی شیشه جلوی اتومبیل های باغ وحش قرار داد تا بازدیدکنندگان این حیوانات را از نزدیک مشاهده کنند.

 

  ۲۹.فروشگاه اسکیت بورد seasoned 

فروشگاه اسکیت بورد پرو برچسب های پلاستیکی متحرکی را روی علائم عابر پیاده اطراف دبیرستان ها و پارک های مخصوص اسکیت سواری چسبانده است تا نوجوانان را ترغیب به خرید این اسکیت بوردها کند.

 

 ۳۰. برچسب های تعاملی SOSrainforests.Com

این برچسب‌های مفهومی روی کلید و پریزهای برق در شرکت‌ها، سازمان‌ها و مدارس چسبانده می‌شوند تا به صرفه‌جویی در مصرف انرژی و کاهش گرمای کره‌ی زمین کمک کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *