چگونه چاپخانه مناسب برای پروژه خود را انتخاب کنیم؟

چگونه چاپخانه مناسب برای پروژه خود را انتخاب کنیم؟

چگونه چاپخانه مناسب برای پروژه خود را انتخاب کنیم؟

هنگام انتخاب یک شرکت چاپ، هدف شما این است که شرکتی را بیابید که با اهداف خاص و نیازهای منحصر به فرد شما مطابقت داشته باشد. بنابراین اینکه چگونه چاپخانه مناسب برای پروژه خود را انتخاب کنیم؟ برمی‌گردد به نیاز شما اما در این مقاله نکات مهمی درباره انتخاب چاپخانه معتبر و حرفه‌ای ارائه می‌دهیم.

 

 نکات مهم در مورد چاپخانه مناسب 

این روزها با افزایش شرکت‌های بزرگ و چاپخانه‌ها در گوشه و کنار شهر هر کسی که مجوز چاپخانه را بدست آورد می‌تواند ادعای بهترین چاپخانه بودن را داشته باشد. اما برای اینکه گرفتار افراد سودجو نشوید در مورد اینکه چگونه چاپخانه مناسب برای پروژه خود را انتخاب کنیم؟ برای شما توضیحات قابل توجهی را ارائه می‌دهیم  تا در این  پروسه دشوار با خیال راحت چاپخانه خود را انتخاب کنید. بنابراین با در نظر گرفتن مطالب ذیل، هنگام انتخاب شرکت مناسب برای کمک به پروژه چاپی خود راحت‌تر و مطمئمن‌تر می‌توانید انتخاب کنید.

 

 • سابقه کاری 

همیشه تجربه و سابقه داشتن در هر شغلی مهم بوده، بخصوص در صنعت چاپ، تمامی ما آدم‌ها برای واگذاری یک کار مهم به شرکت و یا افراد، به سوابق کاری آن‌ها توجه می‌کنیم. بنابراین قدمت و سابقه کار چاپخانه و تجربه آن در چاپ محصولات مختلف اولین و مهم‌ترین معیاری است که در انتخاب یک چاپخانه مناسب برای پروژه باید به آن توجه کرد. چرا که داشتن سابقه مهم‌ترین عامل ایجاد اعتماد افراد حرفه‌ای به یکدیگر است.

 

 • خدمات ارائه شده 

این مورد خیلی مهم و با اهمیت است. اگر شما چاپخانه معتبر و بزرگ را انتخاب کنید هر نوع درخواستی که داشته باشید، آن‌ها قادر هستند انجام بدهند. زیرا چاپخانه‌‌های بزرگ تیم حرفه‌ای و تجهیزات به‌روزی را در اختیار دارند.

 

 • خدمات شخصی 

متأسفانه، اکثر چاپخانه‌ها به دلیل نداشتن تجربه و تجهیزات از پشتیبانی شخصی سازی دور هستند. عمده‌ترین عامل هم به نظر می رسد قیمت بالای این  چاپگرهای مخصوص است. بنابراین، برای دریافت بهترین نتیجه ممکن در زمینه چاپخانه مناسب برای پروژه و در محصولات چاپی بهتر است چاپخانه‌ای را انتخاب کنید که خدمات شخصی سازی  را ارائه دهند.

 

 • تجهیزات 

در واقع تجهیزات چاپخانه هستند که به یک مرکز چاپ معنایی متمایز می‌دهند و باعث می‌شوند ممتاز باشد. با دستگاه‌هایی متفاوتی که چاپخانه تهیه می‌کند اعتبار خود را در این صنعت از سایرین متفاوت‌تر می‌سازند.

 

 • هزینه

قیمت تمام شده عاملی است که برای ninety درصد افراد جامعه مهم بوده و چاپخانه‌ خوب و مناسب می‌داند باید از لحاظ قیمت گذاری  برای مشتری به‌صرفه باشد تا مشتری هم بتواند با خیال راحت، انجام همه کارهای چاپی‌اش را به آنجا بسپارد.

 

 • سرعت

لیبل پشت چسبدار مسلماً برای شما هم سرعت چاپ مهم است و می‌خواهید کارهایتان در کمترین زمان ممکن انجام شود. افزایش سرعت چاپخانه هدف مشترک بسیاری از مشاغل چاپی است. چاپخانه‌ای که نیروی ماهر و تجهیزات کاملی داشته باشد قادر است در کوتاه‌ترین زمان ممکن محصول را به کارفرما تحویل دهد. بنابراین سرعت تحویل سفارش از دیگر عواملی انتخاب چاپخانه مناسب برای پروژه است، که در انتخاب چاپخانه اهمیت زیادی دارد. البته این معیار به حجم کاری مجموعه مورد نظر، نوع سفارش شما و زمان سفارش بستگی دارد.

 

 • خدمات متنوع 

معیار تنوع خدمات هم معیاری نیست که به تنهایی تضمین کیفیت کار چاپخانه باشد و در کنار آن باید سایر فاکتورها مرکز مورد نظر را مورد بررسی قرار دهید. اما اینکه چاپخانه خدمات متنوع ارائه دهد یک امتیاز خیلی مهم به حساب می‌آید.

 

 • پشتیبانی 

یکی دیگر از فاکتورهای مهم در چاپخانه مناسب برای پروژه خود را انتخاب کنیم؟ نحوه ارتباط با مشتریان است که در انتخاب چاپخانه باید به آن توجه شود. برای انتخاب یک چاپخانه خوب خدمات پس از فروش و تعامل شرکت با مشتریان را مورد بررسی قرار دهید.

 

 • خدمات پس از چاپ 

شما کارت ویزیت را به چاپخانه‌ای می‌سپارید و از او انتظار دارید خدماتی مانند یووی، روکش و… را انجام دهد. اما برخی از این چاپخانه‌ها این خدمات را نمی‌توانند انجام دهند زیرا پرسنل ماهر و تجهیزات به‌روز که دو رکن مهم و اساسی است را در اختیار ندارد.

 

 چرا چاپخانه اهمیت دارد؟

امروزه محصولی نیست که قابلیت چاپ روی آن وجود نداشته باشد. در واقع این رنگ‌ها هستند که به زندگی معنا و مفهوم می‌بخشند. همین مسئله باعث شده که این صنعت نیز بیشتر از گذشته با اهمیت و مهم‌تر شناخته شود.

بنابراین همه روزه افراد زیادی به چاپخانه‌ها مراجعه می‌کنند، از دانشجویان به منظور چاپ جزوات درسی گرفته تا صاحبین کسب و کار برای طراحی و چاپ کالاهای تبلیغاتی و خدمات بسته بندی.  چیزی که در میان همه آن‌ها مشترک است، رفع  نیازها در حوزه چاپ است. به همین سبب چاپخانه جایگاه بخصوصی نسبت به سایر مشاغل به خود اختصاص داده‌ است.

بنابراین می‌توان  گفت که در هر جایگاهی باشید، برای کسب و کاری بزرگ یا کوچک که به دنبال معرفی برند خود هستید، توسط چاپخانه می‌توانید محصولات خود را چاپ و از طریق آن برندتان را به مشتریان معرفی ‌کنید.

 

 پایان 

مقاله چگونه چاپخانه مناسب برای پروژه خود را انتخاب کنیم؟ به پایان رسید امید است مطالب گفته شده مفید واقع شود و در هنگام نیاز این راهکارها به یاد بیاورید. ما در آریا رول برای انجام تمام امور چاپی در کنار شما هستیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *